Аудит справ, які знаходяться на розгляді в суді

Справи, які знаходяться на розгляді в суді та претензії, в які залучено особу, що проходить аудит, можуть мати істотний вплив на фінансову звітність і тому вони повинні бути розкриті в цій звітності і (або) по ним повинні бути нараховані резерви.

Аудитору необхідно виконати певні процедури, для того щоб отримати відомості про судові справи і претензії, в які залучена особа, що проходить аудит, і які можуть мати істотний вплив на фінансову звітність. До числа таких процедур можна віднести наступні:

1) направлення необхідних запитів керівництву особи аудиту, включаючи одержання офіційних заяв та роз’яснень від керівництва;
2) перевірка протоколів засідань ради директорів або аналогічного органу;
3) перевірка переписки аудируємої особи з організацією, яка надає юридичні послуги;
4) перевірка витрат особи;
5) використання інформації про діяльність особи, включаючи інформацію, отриману в ході бесід із співробітниками юридичної служби особи.

У тому випадку, якщо аудитор виявив наявність судових справ або претензій або вважає, що такі можуть мати місце, він повинен звернутися безпосередньо до організації, що надає аудируємій особі юридичні послуги. Це сприяє отриманню достатніх належних аудиторських доказів щодо обізнаності управлінського персоналу про потенційно істотні судові справи і претензії, а також щодо надійності зроблених керівництвом оцінок фінансових наслідків таких справ і претензій.


Переклади будь-яких офіційних документів юридичної тематики. Бюро перекладів Києва: юридичний переклад.

Лист організації готується і підписується керівництвом аудируємої особи. Відправлення такого листа здійснюється аудитором. Даний лист повинен містити запит про те, щоб юридична організація вступила в контакт з аудитором. Якщо аудитор побоюється, що юридична організація не відповість на запит загального характеру, в лист можна порекомендувати включити:

1) перелік судових справ і претензій;
2) оцінку управлінського персоналу щодо результатів судових справ і претензій, а також його прогноз щодо фінансових наслідків для аудируємої особи таких справ і претензій;
3) оцінку управлінського персоналу, а також інформацію про надання аудитору додаткових відомостей у разі, якщо юридична організація буде вважати спрямований їй перелік неповним або неточним.

Аудитор повинен проаналізувати поточний стан потенційно суттєвих юридичних питань до дати аудиторського висновку. В деяких випадках аудитору може знадобитися отримання від юридичної організації інформації, що відображає найостанніші зміни. У разі складності справи або наявності розбіжностей між керівництвом аудируємої особи і організацій, які надають їй юридичні послуги, може виникнути необхідність зустрічі аудитора з представниками цієї організації.


Акредитований ОС «УкрБУДСЕРТ»: проведуть якісну сертифікацію продукції: сертифікація широкого спектру різноманітних виробів, УкрСЕПРО.

Источник: МСА: Наталия Шредер, Н. В. Драгункина

Обсуждение на Facebook