Эффект от продажи объектов основных средств в Украине

Податок на прибуток

Пунктом 146.13 ПКУ визначено, що сума перевищення доходів від продажу над балансовою вартістю об’єкта основних засобів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу включається до витрат платника податку.

Згідно п. 146.14 ПКУ дохід від продажу основних засобів визначається згідно договору про продаж об’єкта основних засобів, але не нижче звичайної ціни такого об’єкта. Згідно пп. 14.1.71 ПКУ, звичайна ціна — ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

В умовах дії Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР контролюючі органи рекомендували обгрунтовувати рівень договірних цін за допомогою договору, оприлюдненого рекламного оголошення, прайс-листа, довідки, отриманої від державних органів статистики та т.д. (лист ДПА в м. Київ від 08.11.2006 р. № 904/10/31-106, лист ДПА у Хмельницькій області від 24.11.2006 р. № 15824/10/15-122).

Сьогодні методика визначення звичайної ціни в неконтрольованих операціях законодавством не встановлена. Таким чином, формально з метою визначення доходу від продажу основного засобу звичайною ціною буде вважатися його ціна, передбачена умовами договору. Однак не варто виключати можливості виникнення розбіжностей з контролюючими органами з приводу неправомірного визначення звичайної ціни для цілей оподаткування.


Магазин shop-rubin.com.ua: Lenovo ноутбуки — продажами компьютеро­в и ноутбуков и широкого спектра комплектую­щих и периферии от мировых брендов!

Єдиним способом повного нівелювання такого ризику є проведення експертної оцінки вартості основного засобу. Вартість, встановлена ??за результатами такої оцінки, буде підставою для визначення звичайної ціни для цілей оподаткування.

ПДВ

База оподаткування ПДВ при здійсненні продажу об’єкта основних засобів визначається в загальному порядку згідно п. 188.1 ст. 188 ПКУ.

Тобто, база оподаткування операцій з постачання товарів / послуг визначається, виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що стягується з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, ПДВ та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів)).

Тобто, базою оподаткування ПДВ при продажу об’єкта основних засобів є його вартість, визначена у договорі.

Источник: Kreston Guarantee Group Ukraine


Доска бесплатных объявлений в Украине — доска бесплатных объявлений в Харькове, Киеве, Одессе, Полтаве, Ивано-Франковске и других городах…

Обсуждение на Facebook