Електронне адміністрування ПДВ в Україні з 2015 року

У 2014 році набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» від 31.07.2014 р № 1621, яким, зокрема, передбачено запровадження в Україні з 1 січня 2015 системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

У зв’язку з цим в ПКУ додано статтю 2001 «Електронне адміністрування податку на додану вартість» та внесено зміни до низки інших статей (набудуть чинності з 01.01.2015 р).

Внесені зміни передбачають наступні новації (стисло):

1. З 01.01.2015 р для всіх платників ПДВ в автоматичному режимі безкоштовно відкриють електронні рахунки в банку, який буде створений і підконтрольний НБУ. На таких рахунках будуть відображатися операції зі сплати та відшкодування ПДВ.

2. Всі податкові накладні в обов’язковому порядку будуть складатися та реєструватися у Єдиному реєстрі податкових накладних в електронній формі, незалежно від суми ПДВ, зазначеною в одній накладній.

3. Платник податків має право видавати податкові накладні тільки в межах суми ПДВ, підтвердженої отриманими накладними, митними деклараціями і фактично перерахована на спеціальний рахунок, зменшеної на суму раніше виданих накладних, бюджетного відшкодування та суму перевищення задекларованих податкових зобов’язань над сумою зобов’язань за накладними. Таким чином, якщо вказаної суми буде недостатньо для оформлення податкової накладної покупцю, платник податків повинен буде самостійно поповнити спеціальний рахунок на відповідну різницю.

4. Сплата зобов’язань з ПДВ в бюджет буде проводитися за рахунок коштів, що знаходяться на такому спеціальному рахунку. У разі нестачі коштів для оплати зобов’язань, платник податків повинен поповнити спеціальний рахунок.

5. Для перерахування ПДВ до бюджету контролюючий орган буде направляти банку, в якому відкрито рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника, звітний період і сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру такий банк буде перераховувати суми податку до бюджету.

6. Усі без винятку платники ПДВ будуть зобов’язані подавати звітність з ПДВ в контролюючі органи в електронній формі.

У вкладенні (дивіться нижче) доступні для скачування додаткові тематичні матеріали.

По материалам: guaranteegroup.com.ua


Бизнес-план тепличного хозяйства: вложения и окупаемость, советы експертов — Где организовать тепличное хозяйство?

Обсуждение на Facebook