Хто має право застосовувати нульову ставку з податку на прибуток?

Як повідомили в Головному управлінні Міндоходів у Луганській області, нульову ставку з податку на прибуток мають право застосовувати платники, у яких дохід протягом поточного року не перевищує 3 млн. грн., та розмір щомісячної заробітної плати працівників становить не менше подвійної мінімальної зарплати.

Це положення діє згідно з підпунктом 154.6 Податкового кодексу України на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року.

При цьому такі платники повинні бути створені або після 1 квітня 2011 року (але не шляхом реорганізації), або раніше за умови, що задекларований річний дохід не перевищував 3 млн. грн. протягом трьох останніх років та середньооблікова чисельність працівників за цей період не була більше 20 осіб.

Пільгу також можуть застосовувати платники податку на прибуток, які до 1 січня 2011 року були платниками єдиного податку, якщо їх дохід за останній календарний рік не перевищив 1 млн. грн. та середньооблікова чисельність працівників становила до 50 осіб.

Для застосування нульової ставки існує ряд обмежень за видами діяльності. Так, пільгова ставка не поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з нерухомістю та валютою, у сфері розваг, на суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, оптових торговців, торговців дорогоцінними металами, а також суб’єктів, що надають фінансові послуги та послуги для підприємців (бухгалтерські послуги, аудит).

У ГУ Міндоходів у Луганській області звертають увагу на те, що основна вимога застосування пільгової ставки — виручка повинна бути витрачена на розвиток господарської діяльності підприємства та відображена у відповідній документації.

У разі якщо платник податку на прибуток у будь-якому звітному періоді перевищує дозволену межу одного з критеріїв, що надає йому право на застосування нульової ставки, то такий платник податку зобов’язаний оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за основною ставкою у загальному порядку.

Источник: minrd.gov.ua


Комфорт и уют в доме: рулонные шторы купить Стильно, качественно и доступно в цене!

Обсуждение на Facebook