Курс валют для оподаткування та офіційний курс по-новому

Для визначення податкових зобов’язань протягом усієї доби застосовується офіційний курс гривні до інвалют і курсу банківських металів, встановлений НБУ, який діє на 0 годин відповідної доби.

З метою подальшого інформування платників податків Міндоходів у листі від 08.05.2014 р. N 8180/6/99-99-19-03-02-16 роз’яснило, за яким курсом слід визначати доходи від реалізації товарів (робіт, послуг), отримані в іноземній валюті, та витрати у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг).

Отож, Міндоходів повідомило, що із зазначеного питання слід керуватися листом від 10.04.2014 р. №8414/7/99-99-19-03-01-17.

В листі зазначачено, що для цілей визначення податкових зобов’язань з податків і зборів (в тому числі митних платежах) протягом усієї доби застосовується офіційний курс гривні до іноземних валют і курсу банківських металів, встановлений НБУ, який діє на 0 годин відповідної доби.

Нацбанк змінив порядок розрахунку офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів. Про це офіційно повідомила прес-служба НБУ.


Евроотель «Атлантик» рад принять гостей в историческом месте Киева: бронирование гостиниц в интернете

Офіційний курс гривні до долара США розраховуватиметься як середньозважений курс продавців і покупців, що склався поточного робочого дня за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку.

Про це йдеться в постанові Правління НБУ від 31.03.2014 р. № 180 “Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів”, що зареєстрована в Міністерстві юстиції 01.04.2014 р. за №375/25152.

Як відомо, раніше курс гривні до вільно конвертованих валют та валют країн, які є головними зовнішньоекономічними партнерами України, а також курс банківських металів починали діяти наступного дня після дня їх затвердження. Відповідно ж до постанови № 180 вони починають діяти з часу їх встановлення в день їх затвердження.

При цьому офіційний курс гривні до долара США встановлюватиметься на рівні середньозваженого ринкового курсу, що формується поточного робочого дня за операціями з купівлі та продажу долара США, без передбачених раніше можливих відхилень ±2 %.

Курс гривні до інших іноземних валют та курс банківських металів встановлюватимуться на підставі їх котирувань на міжнародних ринках та офіційного курсу гривні до долара США, встановленого поточного дня.

Починаючи з 7 лютого 2014 року Національний банк України вже встановлював офіційний курс гривні до долара США на рівні її середньозважених ринкових котирувань, тобто за результатами торгів на міжбанківському валютному ринку України.


Бухгалтерская компания «AVISTA Group»: Бухгалтерское обслуживание в городе Набережные Челны

Обсуждение на Facebook