Приватний підприємець і готівкові розрахунки в Україні

Розрахунки між юридичними особами та за участю фізичних осіб, пов’язані із здійсненням ними підприємницької діяльності, провадять в безготівковій формі. Якщо інше не встановлено законом, то їх можна проводити і готівкою.

Постановою Правління НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» встановлено такі обмеження щодо готівкових розрахунків упродовж дня:

— для підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10000 грн;
— для фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 грн.;
— для фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150000 грн.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 150000 грн., шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Розміри штрафних санкцій за порушення касової дисципліни встановлено Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.95 р. №436/95.

У разі здійснення суб’єктами господарювання розрахунків готівкою понад встановлену граничну суму, таких платників притягують до відповідальності згідно з нормами Кодексу про адміністративні правопорушення. Так, зазначені порушення спричиняють накладення штрафу на фізичну особу — підприємця від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень). Якщо ж особу впродовж року вже притягали до адміністративної відповідальності за таке ж порушення, то розмір штрафу значно зростає — від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 — 17000 гривень).

Источник: kyiv.sts.gov.ua


Бизнес-лагерь BEST.IN.UA – 6 дней для создания своего бизнеса — начать свой бизнес

Обсуждение на Facebook