Що являє собою договір про конфіденційність?

9.38K

Договір про конфіденційність укладається сторонами для забезпечення схоронності інформації, що передається однією стороною іншій стороні. Перелік конфіденційної інформації обумовлюється сторонами в договорі окремо.

Договором також визначається порядок прийому і передачі конфіденційної інформації, в т. ч. типи носіїв і канали комунікацій, а також визначаються вимоги щодо захисту носіїв і каналів комунікацій. Бланк договору (доступен во вложении к статье) а також інші зразки документів можно скачати на сайті blank.ucoz.ua.

При передачі інформації, як правило, підписується відповідний додаток, в якому перераховуються передані конфіденційні документи / інформація. Перелік осіб, які мають право на підписання подібних додатків зазначається у тексті договору.

iMac описание, характеристики, цены и отзывы: http://www.notus.com.ua/iMac в интернет-магазине «Нотус» — это креативность и процветание!

Сторонами за договором є:

— сторона, яка розкриває — це фізична або частіше юридична особа, що володіє конфіденційною інформацією, яка передає її іншій стороні.
— сторона, отримуюча — це фізична або частіше юридична особа, якій передається конфіденційна інформація для будь-яких цілей.

Як правило, отримуюча сторона надає розкриваючій стороні деякі послуги, у рамках яких потрібне використання конфіденційної інформації. В такому випадку, в договорі варто дати посилання на основний договір між сторонами і вказати, що конфіденційна інформація може бути використана виключно для цілей виконання основного договору, укладеного сторонами.

Відповідальність за порушення договору конфіденційності

Як правило, при порушенні умов договору в частині розкриття інформації, отримуюча сторона зобов’язана відшкодувати іншій стороні всі збитки, спричинені розкриттям інформації. Однак, оскільки довести і порахувати реальний розмір збитків, наприклад, при передачі бази клієнтів, конкурентів, вкрай складно, часто використовується фіксований штраф великого розміру (1млн.грн, 1млн.$ тощо) в залежності від секретності інформації та розміру потенційних збитків при її розкритті. В такому випадку, штраф накладається при доказі не розмір завданих збитків, а самого факту розкриття інформації.

Розкриття інформації може бути навмисною — пряма передача або продаж інформації зацікавленим особам, або публікація у відкритих джерелах, так і ненавмисної — втрата носія інформації, злом інформаційної бази одержувача інформації і т. п.

Обсуждение на Facebook