Вишиванки: минуле та й майбуття від ukrglamour.com.ua

1.43K

Ми вже звикли до цієї сучасної назви сорочки, прикрашеної орнаментованою вишивкою. Здавна такі вишиванки носилися простим людом слов’янських земель. Відрізнялися вони мотивами вишивки. Вишиванки були чоловічими та жіночими, повсякденними та святковими.

Окрім селян та міської бідноти вишивані сорочки (з білішого та більш тонкого полотна та з багатою вишивкою) носили міщани, шляхта, духовенство – частіше в якості білизни. Та це було у часи середньовіччя. З ХХ століття вишиванка стала значним елементом сучасного костюму.

Оберег для тіла та душі

Окрім практичної функції зручного та гарного одягу, доречного як на святі, так і у повсякденному житті, до нас повертаються дещо забуті знання про духовне значення вишиванки, про які і нагадує сайт ukrglamour.com.ua.

З давніх-давен матері вишивали одяг своїм дітям. Вони щиро вірили, що вишиванка захистить їхню дитину від злого ока та допоможе обрати вірний шлях. За традицією вишиваються воріт, манжети, поділ та розріз горловини – ті частини тіла, через які злі сили могли добратися до душі людини. Самі орнаменти також змістовні та являються оберегом. І хоча ми часто про це не знаємо, не задумуємось, просто не віримо – традиційна вишиванка нас оберігає. Оберігає від недобрих людей, поганих думок, допомагає досягти гармонії з оточенням.

З невідомих здавен прийшов до нас вислів – «народився у сорочці». Він – саме про вишиванку, про сорочку, що не тільки може зберегти тіло від холоду та вітру, але й допомогти душі досягнути спокою. Тому не може не радувати, що сьогодні українська вишиванка вибралася з музеїв, перестала бути тільки пам’яткою традиційної культури та елементом концертного наряду.

Сучасна вишиванка – це популярний одяг, який гармонічно поєднується с усіма предметами сучасного костюму (наприклад, джинси, шкіряні речі, або навіть діловий костюм). Щоправда, сталися і деякі зміни – сучасний ритм життя не дозволяє багатьом жінкам вишивати сорочки для своїх дітей, чоловіка, себе власноруч.

Саме тому створений інтернет магазин – http://ukrglamour.com.ua, де можно придбати цей унікальний, напрочуд гарний та корисний одяг. В залежності від можливостей можна придбати цей аутентичний одяг з ручною вишивкою, або продукцію численних швейних фабрик. Вибір також багатий щодо орнаменту. Бажаний візерунок можуть вибрати як шанувальники традиційних орнаментів, так и витворів сучасних дизайнерів, створених на базі шанування давніх звичаїв.

Обсуждение на Facebook